Світове виробництво вина впало до 60-річного мінімуму

Світове виробництво вина цього року впало до найнижчого рівня з 1961 року, оскільки виноградники постраждали від екстремальних погодних умов.

Про це повідомили у Міжнародній організації винограду та вина (OIV), пише The Guardian.

Зазначається, що обсяг виробництва склав 244,1 млн гектолітрів, що на 7% менше, ніж торік.

«І знову екстремальні кліматичні умови, такі як ранні заморозки, сильні дощі та посуха, суттєво вплинули на врожайність світових виноградників», — заявили в організації.

Фахівці пояснили, що низка великих виробників у південній півкулі зменшили виробництво. В Австралії, Аргентині, Чилі, Південній Африці та Бразилії обсяги виробництва знизилися на 10-30%.

Італія втратила титул найбільшого світового виробника, оскільки її виробництво впало на 12%, що дозволило Франції повернути перше місце, яка утримала виробництво на стабільному рівні.

Іспанія зберегла свою позицію третього за величиною виробника вина у світі, хоча її виробництво впало на 14% та на 19% порівняно із середнім показником за п’ять років.

Позитивним моментом галузі є те, що вона може допомогти пом’якшити ринковий дисбаланс.

«В умовах, коли глобальне споживання знижується, а запаси в багатьох регіонах світу високі, очікуваний низький рівень виробництва може призвести до рівноваги світового ринку», — заявили в OIV.