Скільки українські банки заробили за перше півріччя 2022 року — звіт НБУ

Зазначається, що за перше півріччя 2021 року чистий прибуток платоспроможних банків України становив 45,6 млрд грн, що на 37,2 млрд більше, ніж цьогоріч.

При цьому, доходи банків у 2022 році зросли на 32%, порівняно з минулим роком, і становили 227,5 млрд грн, але витрати підвищились на 72% — до 219 млрд грн (зокрема, підвищились відрахування в резерви у 12,4 рази — до 89,4 млрд грн).

За словами голови Нацбанку Кирила Шевченка, зростання чистого доходу спостерігалось у березні-серпні, хоча й темп був досить повільним (зумовлено насамперед зниженням процентних доходів від кредитування фізосіб).

В свою чергу, зростання чистого процентного доходу стимулювалось наданням кредитів суб’єктам господарювання (ставки зростали через необхідність покриття зростаючого кредитного ризику).

Наразі попит на банківські послуги стабільно відновлюється після шоку, який спостерігався в результаті широкомасштабної агресії РФ проти України.

«Зростання операційного доходу впродовж травня-липня підтримав позитивний результат від операцій купівлі-продажу валюти, впродовж липня-серпня — позитивний результат від переоцінки ОВДП державними банками», — зазначають фахівці.

Операційні витрати банків упродовж квітня-липня зменшувались (-5% р/р), що призвело до зростання операційного результату. Розмір чистого операційного прибутку банківських установ до відрахувань у резерви за 8 місяців підвищився на 84,7% р/р. Якщо вдасться зберегти операційну прибутковість, банки зможуть самостійно відновити капітал після закінчення основної фази нагальної кризи.