Швейцарський інвестор побудує зерновий термінал в українському порту на Дунаї

Швейцарська компанія Harvest Commodities інвестувала у будівництво в Ізмаїльському порту власних зернових складів.

Про це інвестор Harvest Commodities Нільс Троост повідомив «БізнесЦензору».

Компанія інвестувала в будівництво власних складів, створивши життєво важливу сучасну інфраструктуру, щоб сприяти зростанню експорту зерна з цього нового торговельного центру.

«Наші інвестиції в місцеву інфраструктуру та логістику не тільки створюють робочі місця та приносять іноземну валюту в регіон, але й гарантують, що зерно з України й надалі відіграватиме важливу роль у забезпеченні продовольством споживачів із країн третього світу, включно з Африкою», — каже Троост.

За його словами, зерно з України стало важливим як для підтримки бізнесу, так і для забезпечення країн, які його потребують. Попри війну та російські удари, ініціатива Grain from Ukraine виявилась однією з історій успіху 2023 року.

«Ми повністю повірили у цей проєкт і одразу погодилися бути одними з перших, хто співпрацюватиме з нашими українськими партнерами», — сказав Нільс Троост.

Зокрема, два судна Harvest Commodities — M/V Riva Wind і M/V Arizona – одними з перших успішно вийшли з Одеського порту в межах Black Sea Grain Initiative у серпні 2023 року. Вони поставили на світові ринки 110 тис. т зерна.

Загалом з 2021 року компанія експортувала понад 350 тис. т українського зерна до Туреччини, Єгипту, Китаю, Італії, Грузії та Хорватії.