Скільки українців досі залишаються за кордоном: дані мобільних операторів

За неофіційними даними, за кордоном можуть залишатися від 1,8 до 4,3 млн українських громадян. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк з посиланням на дані мобільних операторів.

Так, за даними оператора “Київстар” на середину серпня, за кордоном залишалися 2,5 млн його абонентів, а за даними Vodafone на кінець липня – 1,76 млн осіб.

При цьому немає інформації, скільки серед цієї кількості українців одночасно використовували послуги обох мобільних операторів.

Оператори також заявили про втрату частини своїх клієнтів. Станом на кінець ІІ кварталу “Київстар” не дорахувався 1,1 млн абонентів, Vodafone – 2,3 млн.

“Втім, тут складно виділити, яка частина поїхала за кордон і вже перейшла до місцевого оператора, а яка просто змінила оператора або втрачена через окупацію територій”, – зазначив Железняк.

Крім того, за даними “Київстару”, близько 20% їхніх клієнтів (приблизно 5 млн осіб) переїхали з міст до сіл своєї області, ще десь 16% поїхали до західних областей.

Нагадаємо, за даними Кабінету міністрів, на сьогодні близько 1,5 млн українських громадян, більшість з яких жінки та діти, перебувають на території Росії без можливості повернутися додому.