Сервіс таксі DiDi закрив офіс і відклав вихід на український ринок.

Китайський сервіс таксі DiDi, який планував зайти до України у 2021 році, закрив український офіс, а працівників звільнили. Вихід DiDi на український ринок заморожено, і в даний час це не обговорюється в компанії, повідомляє AIN.

DiDi вдалося переманити фахівців у Uber і Bolt, і деякий час вони працювали над запуском сервісу в Україні.

При цьому нові вимоги Китаю змусили компанію відмовитися від освоєння українського ринку.

Справа в тому, що 30 червня DiDi вийшла на IPO в Нью-Йорку і залучила тоді 4,4 мільярда доларів. Але це рішення не сподобалося китайському уряду, який відразу ж зажадав від компанії зупинити реєстрацію нових користувачів у Китаї.

Влада обурила той факт, що компанія обрала IPO США, а не китайські біржі. За їхньою версією, це може бути небезпечним для країни, тому що DiDi збирає багато інформації про своїх клієнтів у Китаї.

У середині літа 2021 року з’явилася інформація про те, що DiDi можуть частково націоналізувати, тобто велику частку акцій компанії передати уряду. Через кілька місяців, у грудні, топ-менеджери Didi повідомили про делістінг з IPO у Нью-Йорку, заявивши, що компанія повертається до Китаю.

Після цього DiDi скоротила свою присутність на інших ринках, а українська взагалі перестала розглядати.

Зазначимо, що компанія встигла зареєструвати торгову марку в Україні. У базі даних “Укрпатенту” зазначено, що в Україні DiDi має намір працювати у трьох класах діяльності.

Зокрема, компанія хотіла працювати у сфері створення програмного забезпечення, а також у сегменті перевезень, у тому числі пасажирських. Останній клас діяльності, яким планувала зайнятися DiDi, – IT-сегмент. Проте, що тепер буде з ТМ DiDi, невідомо.