Ріст ціни на картоплю спровокує імпорт

Ціна на картоплю не має перевищувати 8 грн/кг, інакше український ринок заполонить імпорт.

Про це AgroPortal.ua розповів президент Української асоціації виробників картоплі Денис Стаценко.

За його словами, низька ціна на початку сезону була спричинена «південним фактором»: перед збором ранньої картоплі у південних регіонах України йшли дощі, й коли вони припинилися, виробники одночасно взялися збирати урожай. Таким чином, вони створили тиск на ціну ранньої картоплі у серпні. Проте вже зараз ціна зросла.

«Ціна картоплі на ринку «Шувар» зараз приблизно 4-5 грн/кг. Це значить, що ціна від виробника — близько 3-4 грн/кг. Я думаю, що нижче 3 грн вона не опуститься. Лише у тому випадку, якщо врожай буде дуже хорошим, але такої картини ми не передбачаємо. Якщо врожай буде просто непоганим, то ціна картоплі після збору та настання морозів буде в межах 4-5 грн/кг. Може дійти до 6 грн. Якщо ж буде дефіцит картоплі, ціна на неї може сягнути 6-8 грн», — говорить Денис Стаценко.

Експерт зізнається, що такої ціни він би не хотів, адже тоді до України поїде імпортна продукція, зокрема з Польщі, і це негативно вплине на українського виробника.

«У Білорусі та Росії ситуація з урожаєм картоплі цього року — не дуже. А от у Європі картина набагато стабільніша. Влітку ціна на картоплю там може сягати 20 євроцентів (близько 6 грн), а у сезон тримається на рівні 10 євроцентів (3-3,5 грн). Відповідно, якщо імпортувати її до нас, то ціна виходить приблизно 7 грн/кг. Тому щойно ціна на українську картоплю перетне межу у 8 грн, до нас одразу повезуть польську картоплю. Наш ринок, на жаль, не захищений від імпорту», — пояснює експерт.