ОАЭ и Гонконг скупают 80% экспорта украинской свинины

Україна в 2020 р дещо поліпшила показники зовнішніх поставок свинини. У січні-серпні вивезено 1,85 тис. Т м’яса свиней на 4,2 млн, що на 31% перевищує обсяги експорту за відповідний період минулого року, а отримана валютна виручка виросла більш ніж на третину.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України.

«Основними каналами збуту для вітчизняної свинини залишаються Об’єднані Арабські Емірати і Гонконг. Так, якщо рік тому туди направляли трохи більше половини вантажів зі свининою, то в цьому питома вага цих ринків в географії експорту зросла до 80%. При цьому, обсяги поставок в Гонконг збільшилися в 1,6 рази, а в ОАЕ – в 2,25 разів у порівнянні з підсумками 2/3 2019 г. », – коментують в АСУ.

Крім пожвавлення зовнішньої торгівлі свининою, відзначається приріст експорту свинячих субпродуктів.

«Так, за 8 місяців Україна реалізувала 4,37 тис. Т заморожених свинячих субпродуктів сукупною вартістю $ 2,34 млн. Подвоєння обсягів зовнішніх поставок такої продукції (і 1,5-кратному приросту валютної виручки) сприяло триразове збільшення відвантажень в Гонконг: так, за 2/3 2020 року в країну реалізували 2,7 тис. т свинячих субпродуктів проти 0,9 тис. т за аналогічний період минулого року », – додають аналітики.

Щодо динаміки імпорту свинини, за даними ДМСУ, в січні-серпні в Україні завезли 16,3 тис. Т свіжої, охолодженої і мороженої свинини. Це відповідає обсягу надходження свинини з-за кордону за відповідний період минулого року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *