Рада ухвалила закон, який підвищить якість м’ясних продуктів в Україні

Верховна Рада сьогодні, 30 червня, прийняла у другому читанні законопроект №8290 про вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки і розвитку тваринництва. Він приводить законодавство України у відповідність до європейського.

Автори документа стверджують, що закон забезпечить підвищення якості м’ясних продуктів і враховує потреби бізнесу. Крім того, нові норми посилять державний контроль на всіх етапах виробництва.

“Законопроект має на меті зробити українські харчові продукти тваринного походження якіснішими, а умови для реєстрації підприємств – прозорішими. Наприклад, невелике виробництво можна буде зареєструвати, не виходячи з дому,  у “Дії”, – прокоментував співавтор проекту Олександр Гайду.

Також нові норми спрямовані на надання споживачам інформації щодо якості продуктів у доступній формі.

Закон передбачає створення і наповнення кількох реєстрів, у тому числі реєстру харчових добавок, харчових ароматизаторів і харчових ензимів та реєстру тверджень про користь для здоров’я.

Загалом закон вносить зміни до 17 законів України, осучаснюючи таким чином чинне законодавство у сфері безпеки та якості харчових продуктів, селекції сільськогосподарських тварин, кормів, здоров’я і благополуччя тварин.