Провідний виробник скляної тари в Україні відновлює роботу

ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» (входить до структури швейцарського холдингу Vetropack) відновило роботу, розпочавши розігрів і виведення на робочу температуру, а також завантаження першої скловарної печі.

Випуск першого скла очікується в червні, повідомила пресслужба заводу.

«Внутрішній ринок повільно відновлюється, і багато компаній знову запустили виробництво. Ми очікуємо, що попит на скляну тару для продуктів харчування і напоїв у 2023 році зросте приблизно на 7% відносно попереднього року, паралельно із розвитком наших виробничих потужностей», — зазначив генеральний директор Vetropack в Україні та Молдові Павло Принко.

За інформацією підприємства, Vetropack почне з виробництва безбарвного скла для харчових продуктів і напоїв, оскільки компанія наразі бачить у ньому найбільшу потребу. Введення в експлуатацію другої скловарної печі відбудеться найближчим часом.

Під час відновлення роботи пріоритетним завданням буде захист співробітників. Крім того, виробничий майданчик підготовлено до всіх можливих аварійних сценаріїв. Для забезпечення енергопостачання під час вимкнення електроенергії холдинг Vetropack розробив різні інженерні сценарії. Було перебудовано систему розподілу електроенергії та встановлено додаткові генератори. Також існують відповідні плани в разі можливих зупинок газопостачання, говориться у повідомленні підприємства.

У компанії нагадали, що до початку війни Vetropack в Україні виробляв різні види скляної тари на трьох печах і восьми виробничих лініях. 24 лютого 2022 року виробництво було зупинено з міркувань безпеки. Через воєнні дії на заводі було зруйновано одну з трьох печей. У зв’язку зі збитками компанія була змушена скоротити близько двох третин із приблизно 600 робочих місць на підприємстві. Наразі Vetropack найняв 139 нових співробітників для відновлення виробництва серед своїх колишніх працівників.

Нагадаємо, продукцію ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» закуповували виробники вин та консервованих овочів в Україні.