Дорогі полуниця та абрикоси, але дешеві кавуни: якою буде ситуація на ринку ягід і фруктів у 2023 році

Цього року багато аграріїв намагаються компенсувати втрати врожаю, спричинені війною в 2022-му, та нарощувати виробництво фруктів та ягід. Однак несприятлива погода навесні стане причиною дефіциту, зокрема кісточкових фруктів. Про це повідомляє EastFruit.

Так, через дощі та прохолодну погоду навесні врожай абрикосу та персика буде значно нижчим за минулорічний.

“Очікується суттєвий дефіцит цих товарів і перехід на імпорт з Греції, Туреччини, Узбекистану та Азербайджану. Ці країни й раніше посідали велику нішу на ринку кісточкових фруктів, однак цього року обсяг імпорту зросте ще більше”, – кажуть аналітики.

Також на 20-30% скоротиться врожай полуниці, оскільки сезон збору розпочався пізніше на 2-3 тижні та, відповідно, буде коротшим. Це спричинить зростання цін.

Падіння обсягу виробництва прогнозується також в сегменті яблук – через погоду та зростання цін на добрива. Хоча українські фермери дедалі більше переорієнтуються на експорт.

Що стосується винограду, то цього року на ринку переважатиме ягода з Молдови, Греції, Македонії та Туреччини. Оскільки українські виробники не ризикують нарощувати виробництво через велику конкуренцію.

Водночас фермери очікують на багатий урожай сливи – на 20% вищий, ніж минулого року.

Ще один позитивний прогноз стосується кавуна. Цього сезону багато українських фермерів висадили баштанні культури в Одеській області, з огляду на дефіцит минулого року через окупацію Херсонщини. Тому врожай обіцяє бути набагато вищим, ніж минулого літа, а ціна – значно нижчою. До того ж ритейл розраховує побачити на полицях також славнозвісні херсонські кавуни.