Прогноз світового дефіциту цукру різко знизили

Міжнародна організація по цукру (ISO) різко знизила свій прогноз дефіциту світової пропозиції цукру в сезоні 2023/24 (жовтень-вересень) з огляду на рекордне виробництво в Бразилії, яка є найбільшим виробником цукру.

Згідно зі щоквартальним звітом ISO, глобальний дефіцит пропозиції (розрив між споживанням і виробництвом) становитиме 0,33 млн т порівняно з 2,11 млн т, які очікувались у попередньому кварталі, пише Nasdaq.

«Саме збільшення виробництва в Бразилії є основним фактором, що зумовлює скорочення глобального дефіциту», — зазначає організація.

У 2023 році цукровий сезон у Бразилії був майже ідеальним: рясні дощі на початку року сприяли розвитку посівів, а потім настала суха погода, яка дозволила швидко зібрати врожай. В інших регіонах світу, зокрема в Азії, погода була сухішою за норму, що різко знизило виробництво.

ISO переглянула свій прогноз світового виробництва у 2023/24 році до 179,88 млн т з 174,84 млн т раніше. Світове споживання цукру оцінюється на рівні 180,22 млн т порівняно з 176,96 млн т у серпні.

Сильна експортна програма Бразилії, яка допомогла країні зайняти майже 50% світового експортного ринку в 2023/24 році, не змогла стримати динаміку цін, заявили в ISO. Минулого тижня ціни на цукор-сирець досягли 12-річного максимуму SBc1.

«Крім того, зберігається очевидний дефіцит пропозиції на основних ринках збуту, таких як Китай, і на регіональних ринках, які постачаються через місцеві цукрові заводи», — додали в організації.