Крафтові сировари орієнтуються на внутрішній ринок

Сироварня «Гарбузовий рай» отримала одразу дві нагороди за сири «Говерла» та «Лісова Пісня» на цьогорічному міжнародному конкурсі World Cheese Awards. Сировари мали сумніви щодо призового місця, адже, згадуючи переможців минулих років, бачили, що малі виробники рідко здобувають винагороди.

Про це розповіла співзасновниця сироварні «Гарбузовий рай» Соломія Братах.

«Коли ми відкривали своє виробництво, ми прагнули створити щось таке, що в Європі є сімейним бізнесом: коли маленькі локальні виробництва передаються родинним шляхом від батьків до дітей безперервним ланцюжком. На жаль, Україна не може похвалитися такого роду бізнесом, адже виробникам зв’язували руки», — поділилася історією започаткування власного виробництва Соломія Братах.

За її словами, вона не наважувалася брати участь у конкурсі World Cheese Awards минулого року, натомість цьогоріч вирішила випробувати свої сили.

Під час підготовки до сирного заходу перед Соломією постало питання: презентувати щось стандартне чи дивувати чимось неординарним? Ризикнувши, обрала другий варіант. У результаті «Гарбузовий рай» отримав одразу дві нагороди.

Уже зараз співзасновниця сироварні щодня отримує численні дзвінки щодо своєї продукції, тож попит на товар є. Сироварів аж ніяк не бентежать закриті закордонні ринки, адже, на думку Соломії Братах, орієнтуватися зараз необхідно саме на український ринок.