Посівні площі під кавунами цього року зростуть утричі

Кавун став доволі популярною культурою за останні два роки. Після окупації лівого берега Херсонщини, де був чи не основний кавуновий осередок, аграрії почали масово вирощувати баштанні майже в усіх регіонах України, і вони показали непогані результати врожайності.

Про це розповів керівник з маркетингу насіння овочевих культур в Україні Євген Колінько під час онлайн- мітапу «Якщо всі посіють кавуни? Чи заробиш ти цього року на баштанних?».

propData.content.image

Євген Колінько, керівник з маркетингу насіння овочевих культур в Україні

Минулий рік видався дуже врожайним на кавуни. Аграрії, користуючись напрацьованими технологіями, крапельним зрошенням, збирали всього 10 т/га і були прибутковими. Тоді як це для кавуна критично низька врожайність. Зазвичай топові аграрії-баштанники збирають від 50 до 80 т/га кавунів.

Проте минулого сезону, каже Євген Колінько, на кавунах заробили усі — від дрібних фермерів до професійних метрів агрономії. За прогнозами експерта, посівні площі під кавунами цього року зростуть у три, а може, й у чотири рази порівняно з 2023 роком.

propData.content.image

Євген Колінько, керівник з маркетингу насіння овочевих культур в Україні

Цьогоріч уже продано набагато більше насіння кавуна, ніж попереднього сезону. Площі під посівами ультраранньої та ранньої ягоди будуть зростати на півдні України. Класичний кавун продовжать вирощувати і аграрії в центрі та західних регіонах.

 

Фахівець запевняє: якщо площі зростуть, то всі українці зможуть поласувати ягодою вдосталь. Вистачить ще й на експорт. Україна експортує кавун здебільшого до країн Балтії. Щодо імпорту, то цього сезону, ймовірно, і не доведеться ввозити ягоду, зазначив Євген Колінько. Минулого року Україна імпортувала приблизно 1 тис. т кавуна з Румунії та Молдови.