Понад 100 українських фінустанов покинули ринок: які ще зміни

У І кварталі 2023 р. ринок покинуло 111 небанківських фінустанов, при цьому, вперше з серпня минулого року була зареєстрована нова фінансова компанія. Попри суттєве скорочення кількості гравців на ринку, обсяги активів небанківських фінустанов зросли на 3,5%.

Частка небанківських установ у активах фінсектору під наглядом НБУ зросла до 12%.

«Обсяги валових премій ризикового страхування зменшилися на 6% за квартал, однак зросли на 7% порівняно з І кварталом 2022 року. Премії страхування життя зменшилися порівняно з попереднім кварталом на 15% і залишилися нижчими на 13%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Ризикові страховики отримали прибуток, співмірний із попередніми роками, та досягли рентабельності капіталу на рівні 3%. Страховики життя продемонстрували рекордну за останні роки рентабельність капіталу (10%)», — йдеться в повідомленні пресслужби.

Також зазначається, що фінкомпанії збільшили обсяги позик підприємствам на 30%, домогосподарствам — на 37% і за підсумками кварталу отримали прибуток. Ломбарди також продемонстрували непогані показники, що свідчить про їх поступове відновлення. Упродовж кварталу обсяг факторингових операцій зріс на третину, фінансового лізингу — на майже 40%.

Активи кредитних спілок скорочувались, хоч і повільніше, ніж впродовж останніх шести місяців. Кредитний портфель зменшився на 3%, а частка непрацюючих позик досить суттєва — 32%. Фінансовий результат у сегменті від’ємний.