ЕКА зможе страхувати інвестиції від воєнних ризиків

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт, який вносить зміни до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків.

Як повідомив у Telegram народний депутат від фракції «Голос», перший заступник голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк, відповідне рішення підтримали 252 народні обранці.

Згідно з пояснювальною запискою, документом передбачається усунути прогалини, що обмежують можливість страхування вітчизняних інвестицій Експортно-кредитним агентством, зокрема в умовах воєнних дій та повоєнного відновлення.

«Страхування інвестицій від воєнних ризиків є важливим інструментом сприяння інвестиціям та економічному зростанню в багатьох країнах світу. Надаючи інвесторам захист від втрат через воєнні дії, уряди допомагають створити більш стабільне та безпечне середовище для інвестицій, що в кінцевому підсумку приносить користь економічному розвитку країни в цілому. Як свідчить міжнародний досвід, уряди багатьох країн забезпечують страхування інвестицій від воєнних ризиків через спеціалізовані установи», — пояснюють розробники проєкту.