Novus планує глобальне масштабування

Українська мережа супермаркетів Novus, що входить до литовської інвестиційної групи BT Invest, цьогоріч відкриє єдиний Логістичний центр

Про це в інтервʼю Mind розповів посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас.

За його словами, сумарна площа єдиного Логістичного центру перевищить майже вдвічі сім старих розподільчих центрів (РЦ), а також він буде оснащений сучасним обладнанням та інженерними системами.

Наразі проєкт пройшов «зелену» сертифікацію за стандартом BREEAM. Це означає, що центр буде максимально енергоощадним та екологічно ефективним.

При цьому гордість NOVUS Logistics Center — можливість зберігати продукцію у 18 температурних зонах.

Сарапінас також зазначив, що наразі в Україні налічується 95 супермаркетів Novus: здебільшого в Києві та області, небагато в Миколаївській області та в західних регіонах країни. Однак мережа чимало постраждала від російського обстрілу та потребувала відновлень, сума збитків становила €15 млн.

Ще одна можлива майбутня інвестиція — центр виробництва продуктів харчування, що забезпечує мережу магазинів Novus. Наразі планується виділити до €20 млн, але остаточне рішення наразі ще не ухвалено і варіанти розглядатимуться радою директорів компанії.

Раніше ми писали про те, скільки задонатив український ритейл за 2 роки повномасштабної війни. У матеріалі зазначалося, що литовська мережа Novus спільно зі своїм литовським фондом Food for Ukraine вже два роки надає допомогу соціально незахищеним українцям, які особливо важко переживають наслідки повномасштабного вторгнення росії.

Так, з лютого 2022 року й до кінця 2023 року мережа супермаркетів Novus та благодійний фонд Food for Ukraine передали близько 1760 тонн продуктів на суму 84 млн грн.