Набув чинності закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків через ЕКА

Закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство (ЕКА) набуває чинності сьогодні, 1 січня 2024 року.

23 грудня закон №3497-IX «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» було опубліковано в газеті «Голос України».

Раніше Міністерство економіки роз’яснювало, що ухвалення законодавчого акта дасть змогу Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати та перестраховувати інвестиції як міжнародних, так і українських компаній ще до закінчення воєнного стану. Український бізнес, який орієнтований на експорт, матиме можливість користуватись інструментами страхування воєнних ризиків.

Закон спрямований на розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні (як іноземних, так і вітчизняних інвесторів), зокрема від воєнних ризиків. Відтепер і український внутрішній інвестор отримає можливість скористатись національним механізмом страхування немайнових воєнних та політичних ризиків.

Важливо підкреслити, що ця законодавча норма не змінює мети діяльності українського Експортно-кредитного агентства, а це стимулювання розвитку експорту товарів, робіт і послуг українського походження на світові ринки. Тож йдеться про страхування інвестицій саме в експортно орієнтовані підприємства.

У Мінекономіки очікують, що ініціатива стимулюватиме інвестиційне кредитування під час війни. Адже страховий поліс ЕКА вже внесений Національним банком до переліку прийнятного забезпечення за позиками.