На Закарпатті запустили новий коньячний завод

«Виноробна компанія «Шато Чизай» (Закарпатська обл.) запустила в роботу новий завод із виробництва коньяку і виноградного напою.

Про це повідомив перший заступник голови обласної військової адміністрації (ОВА) Мирослав Білецький у Facebook.

Він зазначив, що виробничі потужності підприємства складатимуться зі спиртосховища місткістю 600 тис. л, дистиляційного відділення — 1800 л на добу. Для витримки міцних напоїв встановили 60 дубових бариків (бочок), у планах їх збільшення до 300. Сировинною базою буде виноградник, під який відведено 2 га.

Новий завод став частиною виноробного комплексу підприємства, що охоплює три виноградні масиви, потужності первинної і вторинної переробки винограду, виносховища, лабораторію, офіси тощо.

«Запуск такого підприємства в період війни — потужний сигнал для всіх навколо. Для закарпатців — усупереч об’єктивним обставинам, у регіоні відкриваються нові робочі місця, для інвесторів — наш край працює і розвивається попри все. Це важливо для економіки краю, адже підприємство регулярно сплачуватиме податки та наповнюватиме бюджет. Зрештою, це чергова туристична та іміджева приманка, яка приваблюватиме на Закарпаття поціновувачів якісного українського продукту», — написав Мирослав Білецький.