На ринок України виходить унікальний фунгіцидний протруйник

ALFA Smart Agro у сезоні-2023 презентує агровиробникам фунгіцидний протруйник для зернових «Авіценна Плюс». Це нове покоління фунгіцидного протруйника «Авіценна», одного з найпопулярніших в Україні.

Про це говориться у повідомленні виробника.

Так, «Авіценна Плюс» — чотирикомпонентний препарат з молекулою SDHI, над розробкою якого R&D департамент ALFA Smart Agro працював протягом останніх років. У новітній формуляції поєднані тебуконазол + прохлораз + боскалід + піраклостробін, що є абсолютно унікальною комбінацією для українського ринку і піднімає захист посівів зернових на новий рівень.

«Головна ідея «Авіценни Плюс» — підвищення врожайності зернових ще на етапі захисту насіння. Отже, ми шукали таке поєднання активних компонентів, за якого відбувається безпосередній позитивний вплив на продуктивність рослини, і одночасно є висока фунгіцидна активність. Отримані результати деколи були неочікуваними навіть для нас самих. Порівняно із препаратами, які сьогодні вважаються еталонами у сегменті фунгіцидних протруйників, «Авіценна Плюс» демонструє відмінні показники додатково збереженої врожайності», — говорить керівник R&D департаменту ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас.

«Авіценна Плюс» забезпечує тривалий захист посівів від усіх видів інфекції — ґрунтової, насіннєвої та аерогенної. Це максимально можливий для фунгіцидного протруйника спектр дії.

Окрім того, комбінація активних компонентів у складі «Авіценни Плюс» є індуктором адаптивних реакцій рослин — стимулює їхній природний опір до впливу хвороб і зовнішніх стресів:

  • активізує синтез кутину і суберину, які забезпечують міцність клітин (вплив на восковий наліт, міцність соломини тощо);
  • підвищує стійкість до хвороб внаслідок синтезу захисних PR-білків;
  • стимулює синтез фітоалексинів (природних захисних бар’єрів, які не дають інфекції проникнути вглиб рослини) та антиоксидантних ферментів.

Якісна дія на патогени, поєднана із сильним позитивним впливом на захисні механізми рослини, подовжує захисну дію протруйника. Одночасно стимулюється розвиток рослин.

Так, характерна ознака дії «Авіценни Плюс» — активний розвиток кореневої системи (ефект «сили коренів»). Це дає можливість рослинам сформувати додаткові пагони, а також збільшує довжину колоса.

Під час польових досліджень насіння, оброблене «Авіценною Плюс», демонструвало найвищий рівень схожості — 92%. В той час як застосування інших еталонних фунгіцидних протруйників забезпечувало 89-90% схожості.

Препаративна форма «Авіценни Плюс» суттєво зменшує пестицидне навантаження на проростки — в формуляції протруйника олійна основа поєднана із водою, що є додатковим плюсом для молодої рослини.


Для довідки: ALFA Smart Agro — провідний український виробник засобів захисту рослин та мікродобрив. Компанія займає лідируючі позиції на ринку ЗЗР України, у т.ч. за площами застосування препаратів.

Розробки ALFA Smart Agro — інноваційні рішення, які вирізняються високою ефективністю та повністю відповідають концепції Розумної агрономії. Велика кількість препаратів ALFA Smart Agro не має аналогів в Україні. Розробка, виробництво і контроль якості продукції ALFA Smart Agro відбуваються відповідно до світових стандартів.