Малий бізнес отримав доступ до нової платформи роздрібної торгівлі електрикою

АТ “Оператор ринку”, яке повністю належить державі, розробило платформу для роздрібної торгівлі електроенергією Retail Energy Platform (REP). У такому сервісі зацікавлені представники малого бізнесу, повідомили в компанії.

Знайти постачальника з нижчою ціною і гарантованими обсягами можуть пекарні, молокозаводи, кав’ярні, ресторани, медустанови, агровиробники, банки тощо.

У держкомпанії зазначили, що 20% загального обсягу споживання електроенергії у державі постачальники купують на майданчику “Оператора ринку”. REP є новим ІТ-рішенням.

Так, лише 0,2% малого бізнесу купує електричну енергію за складними ринковими схемами – на ринку двосторонніх договорів, на ринку “на добу вперед” тощо. Державні компанії заявляють про наміри купувати е/е через Prozorro. Приватний бізнес, що споживає до 50 тис. кВт-год на місяць, контрактує його у постачальників універсальних послуг, до 100 тис. кВт-год – у постачальників з регіону ведення бізнесу.

“Оператор ринку” нагадав, що дія ліцензії постачальника електроенергії поширюється на всю країну. Споживач може купити у того, хто пропонує найнижчу ціну, незалежно від місця розташування виробництва.