Категорії українців заборонили видавати кредити: закон

В Україні вступив у силу закон, який забороняє надавати кредити особам з ігровою залежністю, починаючи з 24 грудня 2023 року.

Тепер родичі людей, які беруть кредити для азартних ігор, можуть звертатися до Комісії з регулювання азартних ігор (КРАІЛ) або до суду з заявою про ігрову залежність цих осіб.

Після отримання такої заяви, держава вносить відомості про особу в реєстр, який веде КРАІЛ. Якщо кредитор побачить відповідну відмітку в реєстрі при оформленні кредиту, він не зможе надати гроші цій особі. Ця інформація була оприлюднена департаментом правового забезпечення Дніпровської міської ради.

За порушення заборони кредиторів оштрафують.

“Зараз існують випадки, коли кредитори роблять це формально, видаючи кредити тим, хто від початку не здатний їх повернути, сподіваючись на повернення кредитів згодом через жорсткі дії пов’язаних з ними колекторських фірм”, – йдеться у пості.

Крім того, відомості про всі видані кредити будуть передавати до бюро кредитних історій. Так кредитори будуть дізнаватись, наскільки закредитованим є позичальник та чи зможе він повернути кошти.

Оманливу рекламу кредитів заборонять. За достовірністю реклами слідкуватиме Нацбанк.

Максимальна денна процентна ставка за кредитом становитиме 1%. До такого максимального рівня ринок буде спускатись поступово:

перші 4 місяці з дня набрання чинності Законом максимальна ставка буде 2,5% в день.
наступні 4 місяці – 1,5% в день;
з 241 дня після підписання Закону і надалі максимальна ставка має не перевищувати 1%.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) зараз розробляє другий етап валютної лібералізації в країні, і він буде не останнім. Наступний етап пом’якшення валютних обмежень стосуватиметься насамперед деяких послаблень у сфері торговельного фінансування.