Кабмін затвердив держбюджет до другого читання: скориговано ВВП і курс гривні

Кабінет Міністрів України 31 жовтня 2022 р. схвалив проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік» до другого читання у парламенті.

Про це говориться у повідомленні Урядового порталу.

«Незмінним залишився загальний ресурс на національну безпеку і оборону — 1 трлн 141,1 млрд грн, або 18,2% ВВП. Прогнозований дефіцит держбюджету 2023 р. становить понад 20% ВВП. Мінфін продовжує роботу над залученням міжнародної допомоги від ЄС, США, МВФ та інших наших надійних партнерів для покриття дефіциту», — зазначив м іністр фінансів України Сергій Марченко.

У схваленому законопроєкті уряд врахував скоригований прогноз зростання ВВП на 2023 р. до 3,2% (замість попереднього прогнозу в 4,6%) з урахуванням збереження високих безпекових ризиків, а також ризиків продовження атак на об’єкти енергетичної системи й інші об’єкти критичної інфраструктури України.

Натомість прогноз інфляції зменшився з 30% до 28%.

«Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам дохідну частину державного бюджету запропоновано збільшити на понад 50 млрд грн. Так, доходи держбюджету 2023 р. передбачено у сумі 1,3 трлн грн», — говориться у повідомленні.

Видатки становитимуть 2,6 трлн грн, що на 66,8 млрд грн більше, ніж у проєкті Державного бюджету України на 2023 р., представленому до першого читання. Зокрема, збільшено обсяги видатків на виплату пенсій (на 38,9 млрд грн — до 271,9 млрд грн), Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (на 16,1 млрд грн — до 35,5 млрд грн), а також на науково-технічну діяльність, пільгові кредити для внутрішньо переміщених осіб і для розвитку підприємництва», — додали в уряді.

Водночас народний депутат, перший заступник керівника парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив у Telegram, що уряд переглянув прогноз курсу долара на кінець 2023 р. до 45,8 грн/$, хоча ще два місяці тому прогнозований показник становив 50 грн/$.