Фрукти стали лідерами подорожчання серед продуктів харчування

Споживчі ціни на яйця у травні 2023 року зменшилися проти квітня на 22,7%, а проти грудня попереднього року — на 28,1%.

Про це говориться у повідомленні ННЦ «Інститут аграрної економіки».

Зазначається, що ціни на цей продукт знижуються вже другий місяць поспіль: у квітні проти березня вони подешевшали на 8,7%, хоча все ще перевищують рівень травня 2022 року на 124,9%.

«Крім яєць, у травні серед продуктів харчування зменшилися ціни на олію соняшникову (-1,3%), хліб і хлібопродукти (-0,6%), цукор (-0,4%), макаронні вироби та молоко (-0,2%)», — поінформував директор ННЦ ІАЕ, академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, загалом у травні споживчі ціни зросли на 0,5% проти 0,2% у квітні, а на продукти харчування — на 0,9% та 0,3% відповідно.

«Найбільше зростання цін — на 8,7% — відбулося по фруктах, ціни на які у квітні знизились на 1,4%», — додав експерт.

Овочі у травні здорожчали на 5,6%, тоді як у квітні проти березня — лише на 0,3%.

Серед інших продуктів харчування відчутно зросли споживчі ціни на м’ясо та м’ясопродукти — на 1,7%, рибу та продукти з риби — на 0,6%, сир і м’який сир — на 0,6%, зазначив науковець.

«Загалом динаміка споживчих цін свідчить про посилення сезонних тенденцій на ринку продуктів харчування, а зростання цін на овочі та фрукти відбулося за рахунок надходження перших ягід та ранніх овочів. У наступні місяці можна очікувати сповільнення зростання цін на ці групи товарів, а по найбільш масових продуктах — зниження споживчих цін», — підсумував Юрій Лупенко.