Частка оплат за допомогою гаджетів з NFC в Україні зросла до 60% — Mastercard

Кількість розрахунків гаджетами з NFC серед усіх безконтактних оплат з картками Mastercard у фізичному ритейлі в Україні перетнула показник 60%.

Про це свідчать статистичні дані, зібрані Mastercard за II квартал 2023 року.

 «Уже п’ять років поспіль Україна традиційно входить до десятки країн світу, які є лідерами за кількістю NFC-оплат цифровими картками Mastercard. За результатами другого кварталу Україна посіла місце у першій п’ятірці разом з Австралією, Великою Британією, Нідерландами та США», — заявив віцепрезидент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові Юрій Батхін.

У платіжній системі пов’язують стрімкий розвиток NFC-оплат зі зростанням популярності цифрових гаманців, що перетворюють гаджети з NFC (смартфони, годинники і навіть фітнес-браслети) на зручний платіжний інструмент. Також цьому сприяє популяризація платіжних терміналів, які підтримують такий вид розрахунків.

Станом на кінець літа 2023 року в Україні вже близько 97% POS-терміналів приймають безконтактні оплати. Також 95% усіх оплат картками Mastercard у фізичних торгових точках — безконтактні. Серед найпопулярніших категорій використання NFC-транзакцій: продуктовий ритейл, харчування, одяг та взуття, а також автозаправні станції.

За інформацією Нацбанку України, у минулому році кількість платіжних терміналів у торгівельній та сервісній мережі в країні знизилась на 15,8% — до 359,2 тис. одиниць (із них 348,1 тис. або 96,9% — безконтактні термінали), кількість банківських пристроїв (банкомати, ПТКС та платіжні термінали) — зменшилась на 15,5% — до 37,6 тис. штук. Однак статистика за 2023 рік, очікується, буде більш оптимістичною.

Більше всього платіжних терміналів на початок 2023 року мав ПриватБанк — 60,4%, Ощадбанк — 19,6% та Райффайзен Банк — 7,6%.

Що стосується платіжної системи Visa, минулоріч вона збільшила свою частку на українському ринку платіжних карток до 45,6% (з 42,4% у 2021 році), тоді як частка лідера ринку Mastercard знизилася до 53,9% з 56,9%.

Раніше ми писали, що американська Mastercard Inc., оператор однієї з найбільших у світі платіжних систем, вимагає від фінустанов заблокувати можливість придбання канабісу за допомогою дебетових карт компанії. Детальніше читайте тут.