Як фрилансери впливають на розвиток бізнесу: дослідження

Сервіс фрилансу Freelancehunt провів масштабне дослідження. Команда поговорила із замовниками-підприємцями, щоб з’ясувати низку важливих питань: чи задоволені вони якістю роботи виконавців, чи допомагають останні розвивати бізнес, який відсоток співробітників у команді — саме фрилансери та інше.

Близько 90% підприємців задоволені якістю роботи фрилансерів

Дедалі частіше бізнесмени з різних сфер саме фрилансерам доручають виконання широкого спектра робіт: від розробки мобільного додатка до проєктування майбутнього ресторану. У будь-якому з варіантів якість — ключовий фактор оцінки співпраці. Серед опитаних 87% стверджують, що задоволені якістю роботи фрилансерів.

На запитання «Між ціною та якістю ви обираєте…» були отримані такі відповіді:

  • Хороший результат за компромісну ціну — 62,89%.
  • Якість — 34,54%.
  • Ціну — 2,58%.

Підприємці зацікавлені у «золотій середині» — знайти бездоганну якість не за всі гроші світу. Хороша новина в тому, що фриланс — єдине місце, де це можливо, адже штатний співробітник потребує місячної зарплати вище середнього + супутні витрати на податки, робоче місце та інше. На фрилансі ж замовник платить суто за проєктний результат.

42,42% підприємців співпрацюють з фрилансерами понад 5 років

Багато бізнесменів відкрили для себе переваги співпраці з фрилансерами тільки на початку Covid-19, під час масового переходу на віддалену роботу. Але майже половина підприємців вирішує свої запити за допомогою таких виконавців уже давно — понад 5 років.

45,45% опитаних замовників зазначають, що до 20% співробітників вони знаходять саме на фрилансі. Ще у 24,24% підприємців команда на 60% складається з фрилансерів. Також чимало бізнесменів (17,68%) вказують, що у них працює 20-40% віддалених спеціалістів, а для 12,63% респондентів це число становить 40-60%.

Найважливіше питання, яке ставили замовникам, — чи дійсно фрилансери допомагають розвивати бізнес. 91,1% підприємців стверджують, що так. Із цим складно сперечатися. Фрилансери — must have, особливо, для онлайн-бізнесу, коли треба розв’язати конкретні фахові завдання швидко, недорого, якісно. Так, саме на фрилансі «якісно» поєднується з «недорого», що складно уявити в розрізі класичного офісного концепту.

«Фриланс навіть у буремні часи був для підприємців можливістю розвивати справу, яка вже існує, а також з 0 починати новий бізнес. Наша аналітика лише доводить те, про що ми завжди говоримо: фриланс — швидкий та якісний результат за помірну ціну. Українські фрилансери будь-якої спеціалізації готові допомогти підприємцям бути попереду конкурентів, оперативно реагувати на зміни ринку та масштабувати бізнес. Все, що потрібно для цього, — скористатися такою можливістю», — коментує керівник Freelancehunt Валентин Зюзін.

mmr.ua