Наскільки покращилася фінансова стійкість бізнесу: дані ЄБА

Близько 30% керівників фірм, які взяли участь в опитуванні, заявили, що накопичених резервів вистачить на рік. Для порівняння: у травні цей показник становив 19%. 48% підприємств мають грошові резерви на пів року, а ще 16% — рівно на рік. 2% керівників фірм визнають, що їхні фінансові резерви практично обнулилися. Про це йдеться у звіті, опублікованому Європейською Бізнес Асоціацією.

Усі опитані компанії вже відновили свою роботу. Із них 49% відновили свою діяльність у повному обсязі, а 51% частково. Серед підприємств, що скоротили обсяги, 44% звузили географію надання послуг, 20% закрили деякі свої торгові точки чи представництва, 18% перейшли на онлайн-платформи. Також у документі йдеться, що 61% учасників опитування продовжують виплати зарплат персоналу у повному обсязі. 28% почали додатково сплачувати аванси чи бонуси.

Проте зросла кількість компаній, що скорочують розмір грошової винагороди – з 13% у травні до 21% наприкінці липня. 7% опитаних керівників повідомили, що відправляють деяких своїх співробітників у неоплачувану відпустку, а 10% змушені були скоротити чисельність персоналу. За 5 місяців російської агресії 41% компаній зазнали втрат на суму до $1 млн, 32% оцінили втрати в діапазоні $1-10 млн і 18% повідомляють про втрати на понад $10 млн.

Залишити відповідь