Лояльність та впізнаваність як ключові показники довіри до бренду

За даними щорічного звіту Edelman Trust Barometer 2023 довіра є однією з ключових причин, чому клієнти купують товари чи послуги. 59% споживачів готові зробити покупку саме тому, що довіряють бренду. Це формує лояльність та відчуття захищеності, а з іншого боку — будує хорошу репутацію.

Важливо сформувати сильний бренд, але більш пріоритетно зробити його впізнаваним. Сьогодні майже неможливо не знати бренди Apple, Nike чи McDonalds, адже їхній рівень впізнаваності дуже високий.

Коли ми говоримо про впізнаваність бренду, це передусім кількість людей, які знають про нього. Те, що про компанію чи продукт думає аудиторія, допоможе виявити проблеми, покращити роботу та відповідно збільшити продажі.

Впізнаваність буває різною і залежить від рівня обізнаності споживачів про бренд:

Впізнаваність з підказкою (Brand recognition) 

Це — першооснова, коли споживач ідентифікує бренд за характерними атрибутами (логотипом, назвою, упаковкою, напрямом роботи). Значення має все, навіть колір. За результатами опитування Reboot, використання фірмового кольору може підвищити впізнаваність на 80%.

Асоціативність (Brand recall)

Здатність споживачів згадати про бренд чи продукт без сторонньої допомоги.

Top of Mind

Це — ваш успіх. Споживач згадує про бренд одразу, коли говорить про певну категорію товарів чи послуг. Якщо цей показник більше 50% — ви безумовний лідер, а відповідна категорія продукту асоціюється лише з вами.

Досить часто компанії не приділяють достатньої уваги впізнаваності, а зосереджуються на маркетингу та продажах. І, хоча ця стратегія теж має право на існування, її ефект буде короткотерміновим. Працювати над впізнаваністю потрібно комплексно та враховувати кожну деталь:

  1. Перший крок — це розуміння того, хто ви є та що представляєте, історія та tone of voice. Це позиціонування, що вирізняє вас з-поміж конкурентів.
  2. Створіть бренд, який неможливо не запам’ятати (від логотипу до кольорової гами). Назва та логотип — це ваше обличчя. Саме з цього моменту формується сприйняття, тож будьте індивідуальними та покажіть це у своїй айдентиці.
  3. Демонструйте цінність. Люди обирають бренди та компанії, яким довіряють. Вони можуть бути менш чутливими до ціни чи продукції та готові витрачати більше, якщо бренд їм подобається. 63% світових споживачів вважають за краще купувати товари та послуги в компаній, які «виявляють мету, що відображає їхні цінності та переконання», і уникають тих, хто цього не робить (RepTrack Trust Report 2023).
  4. Познайомтеся з вашою цільовою аудиторією. Важливо знати, що потенційні клієнти очікують та говорять про вас. Використовуйте інструменти соціального прослуховування та проводьте постійний моніторинг згадок у медіа та соцмережах.
  5. Використовуйте соціальні мережі правильно. Оберіть платформу, де є ваша ЦА, та створіть ефективну стратегію просування, що репрезентуватиме бренд.

Впізнаваність бренду формує довіру аудиторії та її лояльність у майбутньому. Остання у свою чергу покращує впізнаваність бренду. Ось така виходить залежність.

Лояльність — один із факторів успіху. Вона проявляється у тому, що клієнт має причини вибрати інший бренд, але обирає саме вас. Це певний емоційний зв’язок між брендом та споживачем. Якщо клієнт відчуває довіру та розуміє, що ваш продукт повністю відповідає його потребам, навряд чи він буде звертати увагу на пропозицію конкурентів.

Лояльність також має величезний вплив на дохід та прибуток вашого бізнесу. Лояльні клієнти зазвичай витрачають більше, а також менш чутливі до ціни.

Лояльність важлива для брендів із таких причин:

  • сприяє довгостроковій перспективі розвитку бренду та формує постійну клієнтську базу. Залучати нових клієнтів набагато важче, тож лояльний клієнт — найцінніший актив для вашого бізнесу;
  • лояльна аудиторія сприяє зменшенню витрат на маркетинг. Постійні клієнти — найкраща реклама та хороший спосіб сформувати міцну репутацію;
  • створює конкурентну перевагу. Наявність лояльної аудиторії дає впевненість, що клієнт із більшою ймовірністю знову обере вас, навіть якщо пропозиція конкурентів буде кращою;
  • полегшує запуск нових продуктів. Лояльні клієнти з більшою вірогідністю спробують нові продукти вашого бренду.

Періодичні вимірювання — необхідний інструмент для оцінки поточної ситуації. І тут вам на допомогу прийдуть різноманітні методи маркетингових досліджень (опитування, інтерв’ю чи фокус групи), аби відстежувати зміни та підтримувати зв’язок зі своєю аудиторією.

Опитування впізнаваності дозволяє вам отримати відповіді на низку важливих питань: наскільки споживачі знайомі з вашим брендом і чи можуть пов’язати назву та логотип із товарами чи послугами; як споживач описує ваш бренд; чи маєте ви сильну індивідуальність та чому вам довіряють.

Опитування лояльності допоможе зрозуміти думки та звички споживачів, які підтримують вас. Поставте клієнтам конкретні запитання про продукти, ціни та зручність, щоб з’ясувати, що змушує їх повертатися. Окрім цього, запитайте, чи рекомендували б вони ваш бренд іншим. Проведіть якісне дослідження, аби з’ясувати, що саме подобається аудиторії, а це у свою чергу допоможе вам правильно позиціонувати і розвивати бренд.

Тісний взаємозв’язок між впізнаваністю та лояльністю — основа успішного управління брендом. Це важливий елемент для досягнення довгострокового успіху бізнесу та побудови міцної репутації у майбутньому.

mmr.ua