6 причин інвестувати у стартапи з України

Україна вже понад три місяці охоплена полум’ям війни з Росією. З погляду інвестора це може здатися тривожним сигналом, але у технологічному секторі країни не все таке чорно-біле.

Технологічні компанії з українським корінням та основними ринками в США та Європі продовжують безперебійно працювати після того, як переконалися, що їхні команди та дані перебувають у повній безпеці за кордоном або на заході України. Крім того, до Києва повертаються іноземні посольства, що вказує на те, що столиця України незабаром може стати достатньо безпечною, щоб компанії знову відкрили офіси.

ІТ-компанії продемонстрували свою стійкість і здатність досягати результатів навіть у найважчих умовах. Це одна з багатьох причин, які роблять Україну успішним центром для майбутніх єдинорогів.

Розгляньмо шість причин інвестувати в технологічні стартапи з України.

Доведена здатність протистояти кризі

Український ІТ-сектор продемонстрував безпрецедентну стійкість, гнучкість та здатність протистояти будь-яким умовам у ці місяці війни. Заздалегідь підготувавши плани дій у надзвичайних ситуаціях, багато технологічних компаній швидко передислокували свої команди у безпечне місце у перші дні війни або навіть до того, як почалися бойові дії.

В даний час багато компаній розподілили свої команди між офісами на заході України та за кордоном, щоб забезпечити безперебійну роботу. Вони мінімізували ризик, зберігаючи при цьому дисципліну та доступ до кадрового резерву.

Українські технологічні стартапи продовжують наймати таланти

За даними опитування DOU, майже 90% ІТ-фахівців не бачили жодних змін у своїй роботі чи робочому навантаженні з початку війни. Це говорить про те, що українські ІТ-компанії мають надійні подушки безпеки.

Що ще важливіше, вони продовжують наймати таланти як для підтримки свого бізнесу, так і для допомоги економіці. Сектор інформаційних технологій є третім за величиною джерелом іноземної валюти економіки країни, що робить цей сектор життєво важливим для економічної стабільності.

Оскільки розвиток ІТ-сектору є невід’ємною частиною підтримки ВВП країни, уряд його повністю підтримує. Наприклад, під час війни безпечні райони на заході України перетворилися на нові хаби для ІТ-компаній.

Україна має величезний кадровий резерв

Україна є одним із найпопулярніших центрів розвитку IT. Саме тут EPAM, Luxoft та інші гіганти аутсорсингу зібрали значну кількість інженерів-програмістів, бізнес-аналітиків та інших технічних спеціалістів.

Кількість ІТ-фахівців також невпинно зростала протягом останніх 10 років. Наприклад, у першому півріччі 2021 року 50 найбільших українських ІТ-компаній збільшили чисельність персоналу на 10 000 спеціалістів. Тут також знаходяться провідні технологічні стартапи у своїх секторах – Jiji, Taimi, Reface, MacPaw та Headway, і це лише деякі з них.

Стартапи є невід’ємною частиною створення нового шару технологічних фірм в Україні

Українці хочуть повернутись додому, і деякі вже це зробили. З майже 7 мільйонів українців, які перейшли кордон з початку війни, повернулися 2 мільйони, і ще більше перебуває на зворотному шляху. Ці люди показують, що готові багато працювати, щоб відновити країну.

Ще одна річ, на яку слід зважати, що світ підтримує Україну економічно, забезпечуючи необхідну ресурсну базу для відновлення економіки. Додайте до цього бажання українців зробити все можливе, щоб жити краще у своїй країні, і ви отримаєте дуже багатообіцяючі перспективи повоєнного розвитку.

Сьогоднішні стартапи стануть основою нового шару технологічних компаній, які додадуть значну вартість українській економіці.

Україна економічно ефективна для будівельних технологічних компаній

Згідно з дослідженням Doing Business, Україна є однією з найкращих країн для ведення технологічного бізнесу завдяки економічному податковому режиму для ІТ-компаній та вартості життя.

У країні також є сильна освітня інфраструктура для вивчення технологій, математики, фінансів та економіки. А у зв’язку з підвищеним попитом на IT-фахівців багато великих компаній відкривають власні освітні центри та організовують стажування. Ці тенденції лише набирають обертів.

Весь світ підтримує Україну

Україна тривалий час була аутсайдером у Європі, і вона не мала доступу до капіталу, необхідного їй, щоб зрівнятися зі своїми більш розвиненими сусідами. В результаті багато технологічних компаній швидко росли без зовнішнього капіталу.

Це допомогло засновникам стати дисциплінованими під час розподілу коштів або масштабування операцій для своїх клієнтів в інших країнах. Поєднання такої дисципліни та розробки продукції, орієнтованої на експорт, є безвідмовною сумішшю для сталого зростання. Він також пропонує хороші можливості, які можна прискорити за допомогою інвестицій.

У той же час міжнарідні партнери України надають необхідні ресурси для відновлення економіки країни, тому у компаній буде ще більший потенціал для глобального зростання. ЄС повністю солідарний з Україною не лише тим, що надає гуманітарну допомогу,  політичну та фінансову підтримку, а й шляхом створення Трастового фонду української солідарності для відновлення України після війни.

Нинішня притока міжнародних інвестицій, сприятливий податковий режим та сильна база талантів у поєднанні з бажанням українського народу повернутися додому роблять українські компанії бажаним об’єктом для інвестицій.

Джерело: marketer.ua

Залишити відповідь