Змінилися ставки за депозитами: скільки отримують вкладники

Нацбанк вже двічі поспіль знизив облікову ставку починаючи з липня 2023 року: спершу з 25% до 22%, потім до 20%. Через це ставки за строковими гривневими депозитами фізосіб почали поступово знижуватися.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з даними регулятора, гривня і надалі залишається привабливою для заощаджень. Ставки за гривневими депозитами й облігаціями уряду (ОВДП) перевищують як поточний, так і очікуваний рівень інфляції.

Крім того, зазначається, що середня ставка за строковими гривневими депозитами зараз становить близько 14–15% річних. «Чистий» дохід після оподаткування становитиме відповідно близько 11–12% річних.

«Ставки за ОВДП, які також може купувати населення, – ще вищі. Наприклад, за річними ОВДП – 18–18,5%. Дохід за ними не оподатковується», – додали в Нацбанку.

НБУ розпочав цикл зниження ставки, зважаючи на позитивні тенденції в економіці. Зокрема, інфляція стрімко знизилася, міжнародні резерви зросли до рекордного рівня, а ситуація на валютному ринку залишається стійкою. Водночас економіка потребує підтримки, зокрема за рахунок пожвавлення кредитування за прийнятними ставками. Тому, коли НБУ переконався, що зниження облікової ставки не зашкодить попереднім здобуткам, він зробив крок у цьому напрямі.

Національний банк оприлюднив для громадського обговорення нове положення про організацію та проведення інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг. Нове положення розробили з метою імплементації вимог таких законів: про фінансові послуги та фінансові компанії, про страхування та про кредитні спілки.