Засновник Zakaz.ua запустив новий стартап з розробки роботів для e-commerce

Засновник українського сервісу замовлення продуктів із супермаркетів Zakaz.ua Єгор Анчишкін запустив новий стартап під назвою Instock. Компанія працює над використанням роботизованих сервісів для ритейлу. Про це повідомляє Ain.ua.

Проект залучив seed-раунд у розмірі $4,6 млн – $3 млн від фондів One Way Ventures, Lux Capital і Commerce VC, а також $1,6 млн від бізнес-ангелів (інвесторів, які вкладають власні кошти та час у численні інноваційні розробки).

Стартап працює над вирішенням Robotics-as-a-Service (RaaS) для e-commerce. Це роботизований сервіс для складів і роботи з інтернет-замовленнями. Продукт розрахований насамперед на ритейл і 3PL-компанії (ті, хто збирає онлайн-замовлення).

“Менш 20% складів і менш 1% магазинів мають автоматизацію/роботів. Роботи – дорогі та складні у підтримці. Ми розробляємо роботів для e-сommerce, які повинні бути в експлуатації не складнішими за роботів-пилососів”, – пояснює Анчишкін.

Засновник Zakaz.ua запустив новий стартап з розробки роботів для e-commerce - фото 1

Роботу над Instock команда почала ще 2020 року, але 3 травня 2023 року оголосила про публічний запуск. Стартап працює у США, але більша частина команди розробки перебуває в Україні.

Єгор Анчишкін є співзасновником сервісу доставки продуктів із супермаркетів Zakaz.ua, хоча на даний час він уже вийшов з проекту. Його першу компанію, Viewdle, ще 2012 року купила Google.