Запаси добрив у виробників і трейдерів досягли 80-85% потреби ринку

Україна у 2023 році використала 4,35 млн т добрив. При цьому їх споживання було викривлене в бік азотних, пропорція яких до всіх інших видів добрив склала безпрецедентні 3:1.

Як повідомляє ІА «Інфоіндустрія», листопад і грудень для імпорту були фактично провальними. За два місяці імпортовано добрив, як за один жовтень 2023 року.

«Якщо дивитись на географію постачань добрив, то ми маємо падіння імпорту комплексних добрив через порти в другому півріччі, а в листопаді- грудні імпорт комплексних і окремих видів азотних добрив майже припинився після стрибка курсу євро та складнощів на кордоні», — додають аналітики.

Окрім того, 4 січня 2024 року на всіх прикордонних митницях почалась перевірка всіх видів вантажів із добривами для аналізу і визначення їх країни походження. Причина полягає в тому, що навколо України майже всі ринки перенасичені російськими добривами.

«На жаль, український аграрій тепер, крім купівлі дорогих імпортних добрив, а це всі види NPK (імпорт), буде змушений чекати 10-14 днів на результати аналізу. Тож імпорт стає ще менш досяжним на початку року. До початку сезону залишилось менше місяця», — говорять фахівці.

І додають, що хорошою новиною наразі є те, що запаси добрив у трейдерів та виробників досягли 80-85% від потреб ринку на початок сезону, зважаючи на поточний попит. Такого висновку дійшли експерти, опитуючи агропідприємства, трейдерів та аналізуючи продажі останніх місяців.

«Чи чекати в такому випадку зниження ціни на будь які добрива… Мабуть, ні, навіть якщо на світовому ринку станеться обвал ціни, або всі порти України відкриються для імпорту. До кінця березня всі сценарії розвитку ринку вже відомі, тепер важливо, щоб український експорт зерна не припинявся», — підсумували аналітики.