Законопроєкти щодо малих виробників спиртних напоїв пройшли перше читання

Верховна Рада України на засідані 11 квітня прийняла за основу законопроєкти, спрямовані на підтримку виноробів та малих виробників крафтових спиртних напоїв.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Йдеться про законопроєкти «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва» (№5762) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції» (№9030).

Так, законопроєктом №5762 пропонується визнати малими виробниками дистилятів суб’єкти господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів; спростити отримання ліцензії на виробництво та зниження її вартості, узгодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів, виключивши положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу і тютюнових виробів.

Законопроєкт №9030 стосується малих виноробів. Він пропонує скасувати низку бюрократичних процедур та обмежень, зокрема ліцензії на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв. Натомість пропонується створити реєстр малих виробництв виноробної продукції. Також передбачається зменшення вимог до матеріально-технічної бази малих виробництв та спрощення процедури звітності.