Забудовники готові продавати квартири зі знижкою до 18% через низький попит

Найбільш активні девелоперські компанії України та Києва, які відновили будівництво об’єктів, готові пропонувати покупцям суттєві знижки на квартири. При цьому офіційні “рекламні” дисконти є нижчими за реальні знижки, що отримують покупці, які готові придбати житло за повною вартістю.

Про це у коментарі UBR.ua розповів співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов.

Головне

  • Через покращення інфляційного прогнозу та зниження облікової ставки до 22% ціни на первинному ринку житла залишатимуться стабільними, а ситуативні коливання середньої вартості не перевищать 1%. “Зараз відсутні будь-які причини для зростання вартості житла на первинному ринку”, підкреслив Семенцов.
  • Найактивніші девелоперські компанії пропонують покупцям знижки на житло. Офіційні дисконти варіюються від 2,5 до 10%. Однак для покупців, які готові придбати житло за повною вартістю, реальні знижки можуть сягати 15-18%.
  • Одним з основних факторів, що забезпечили ринку цінову стабільність, є зниження курсу валют порівняно з кінцем минулого року. Семенцов нагадав, що з січня до липня готівковий долар подешевшав на 7,5-8%. Крім того, у вересні-жовтні НБУ може вдатися до часткової лібералізації валютного ринку з подальшим зниженням курсу ще на 1-1,5%.
  • Також впливає на ринок дуже низький попит на нове житло. Його не вдалося підвищити й після запуску державної програми з пільгової іпотеки “єОселя” – за півтора місяці роботи за допомогою цієї програми кредитування було укладено лише 10 угод з придбання житла на первинному ринку.