Заарештований завод напівфабрикатів на Дніпропетровщині відновить роботу

Заарештований завод напівфабрикатів «Єрмоліно» (ТОВ «Єрмак Голд») відновить роботу, але може змінити бренд.

Про це йдеться у плані санації, затвердженому Господарським судом Дніпропетровської області, пише Liga.net.

Компанія винна своїм кредиторам 51,1 млн грн, але у неї достатньо грошей для погашення боргів у повному обсязі. По-перше, їй самій винні 148 млн грн, а по-друге, вона має 136,1 млн грн на заарештованих банківських рахунках. З моменту набрання чинності планом санації повноваження російських власників підприємства припиняються, тому вони не зможуть отримати гроші з цих рахунків.

А по-третє, найбільшими кредиторами ТОВ «Єрмак Голд» є пов’язані з російськими власниками ТОВ «Ромєрм» та ТОВ «Ємром», на які припадає 93% загального боргу «Єрмоліно». Вони зможуть отримати гроші не раніше, ніж на законодавчому рівні буде врегульована проблема розрахунків з юридичними особами, бенефіціарами яких є громадяни росії.

Після ліквідації дебіторської заборгованості, розблокування рахунків та розрахунку з кредиторами компанія зможе відновити роботу, а отже, зовнішній управитель, якого має обрати АРМА, отримає чисте від боргів і рентабельне підприємство.

План санації передбачає, що вже протягом першого року після відновлення платоспроможності обсяг виробництва напівфабрикатів вийде на довоєнний рівень у сумі 2,1 млрд грн, а за умови ребрендингу обсяги продажів можуть збільшитися до 3-4 млрд грн на рік.

Поки що на 2024 рік закладаються такі планові показники: дохід — 2,1 млрд грн, чистий прибуток — 165,3 млн грн, рентабельність — 7,9%.


Для довідки: великий виробник м’ясних заморожених напівфабрикатів «Єрмоліно» у селі Чумаки Дніпропетровської області належить росіянину Іллі Александрову (70%) та фірмі Ebr Finanznolding Ag зі Швейцарії (30%). Підприємство виробляє широкий асортимент заморожених напівфабрикатів  пельмені, хінкалі, вареники, млинці, котлети тощо. На початку 2023 року обидві частки було передано в управління до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА).