Які мобільні застосунки є найбільш прибутковими — дослідження

Крім того, що багато стартапів у сфері мобільних застосунків зазначають невдачі, багато успішно запущених з них рідко мають високий дохід.

Лише 5% найкращих застосунків генерують у 200 разів більший дохід, ніж нижній квартиль, після першого року роботи. Тоді як середній місячний дохід, який застосунок генерує через 12 місяців, становить менш як $50.

Про це йдеться в аналізі економіки застосунків за підпискою, проведеним постачальником набору інструментів мобільної підписки RevenueCat. У звіті розглядаються дані більше ніж 29 000 застосунків понад 18 000 розробників, які разом генерують понад $6,7 млрд відстежуваного доходу та мають понад 290 мільйонів підписників.

Яка ситуація на ринку застосунків

Компанія виявила, що лише 17,2% застосунків сягатимуть навіть $1000 щомісячного доходу. Але після того, як вони досягнуть цього рівня, ймовірність їх зростання підвищуватиметься. Проте є деякі відмінності в успішності застосунків на рівні категорій.

Застосунки для здоров’я та фітнесу приносять більше прибутку через рік, принаймні вдвічі краще, ніж усі інші категорії разом узяті, як у нижньому квартилі, так і в 5% найкращих. Застосункам для подорожей і підвищення продуктивності приходиться найтяжче: навіть 5% найкращих додатків у цій категорії заробляють менш як $1000 на місяць через рік.

Інфографіка PaySpace Magazine

Інфографіка PaySpace Magazine

RevenueCat також виявив, що цього року найпоширеніша ціна за місячну підписку залишилася незмінною — $10, але середня ціна за місячну підписку зросла на 14% — з $7,05 до $8,01. Тижнева ціна зросла менш ніж на 2% — до $5,55, а середньорічна знизилася трохи більше ніж на 1% — з $32,94 до $32,53.

Водночас частка місячних підписок, які збереглися після 12 місяців, минулого року впала приблизно на 14%. Це може свідчити про те, що споживачі стежать за своїми гаманцями та скасовують непотрібні підписки. Але враховуючи, що всі інші показники збільшуються з року в рік, сама галузь не скорочується.

Однак деякі з цих «колишніх» підписників знову повертаються: дані показують, що понад 10% підписуються повторно протягом 12 місяців, і ці показники ще вищі в категорії «Медіа та розваги».

«Загалом вся екосистема, здається, виросла досить добре, але відбулися певні зміни», — зазначив генеральний директор RevenueCat Джейкоб Ейтінг.

Чого чекати далі

Прогнозується, що наступного року більше додатків приймуть плани передплати без пробної версії, а ціни на передплату зростуть. При цьому додатки почнуть поєднувати моделі підписки з іншими методами монетизації, такими як покупки в додатку без можливості поновлення, реклама, партнерство, електронна комерція та афілійований маркетинг.

Штучний інтелект також ширше використовуватиметься в програмах для персоналізації взаємодії з користувачем. Попри те, що нові правила можуть створити нові можливості, поки що лише більші додатки отримають вигоду від використання сторонніх платіжних процесорів і магазинів додатків.