Як обстріли критичної інфраструктури впливають на валютний курс в Україні — НБУ

Країна-окупант продовжує наносити удари по критично важливій інфраструктурі України. Однак, НБУ запевняє, що валютний ринок «звик» до таких дій з боку російської армії і не демонструє коливань

Такою інформацією поділився член Ради НБУ Василь Фурман.

Він додав, що зафіксований Нацбанком курс правильний і відіграє важливу роль в умовах воєнного стану.

«Валютний ринок, як і ми з вами, звик до обстрілів і не реагує на них — і це плюс. В цілому різниця між готівковим і безготівковим ринком незначна і відносно стабільна протягом останніх місяців, — зазначив пан Фурман. — За готівковим курсом прогнозів Нацбанк не дає, але ми можемо побачити прогнози вітчизняних або зарубіжних фінансових організацій, які говорять, що якщо курс і буде коливатися в ту чи іншу сторону, то не суттєво щодо нинішніх показників».

Нагадаємо, що НБУ з 21 травня відмінив обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені фінустанови можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. До цього курс не повинен був відхилятись від офіційного на понад 10%.

Також 21 липня Національний банк встановив офіційний курс гривні (знизивши його на 25%) — 36,57 грн/дол.

У проєкті Держбюджету на 2023 рік Кабінет Міністрів України передбачив середній курс гривні на рівні 42,2 грн/дол. Можливо, до кінця року курс буде підвищено до 45,8 грн/дол, каже нардеп Ярослав Железняк.