ВВП України з початку року зріс на 4,4%

Зростання ВВП у квітні 2024 року порівняно з квітнем минулого року становило близько 4,3% [±1%]. У підсумку за січень-квітень 2024 року зростання оцінюється на рівні 4,4% [±1%] порівняно з відповідним періодом минулого року.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

«У квітні 2024 року продовжується тенденція до відновлювального зростання економіки, яка була підтримана рекордними обсягами експорту товарів, збільшенням попиту на будівельні послуги в умовах бюджетного фінансування на відновлення інфраструктури, продовженням поліпшення ділових настроїв та пожвавленням споживчої активності. Стабільна робота морського коридору стимулювала перевезення залізничним транспортом, виробництво металургійної продукції, а також видобування металевих руд», — пояснила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Позитивні тенденції, за її словами, спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі.

«Загалом економіка продовжує адаптуватись та набувати характеристик економіки воєнного часу. Водночас високі безпекові ризики, чергове пошкодження енергетичних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів і далі негативно тиснули на ВВП», — додала віцепрем’єрка.

За її словами, у квітні промислові підприємства  продовжували відновлювати економічну активність як завдяки експортно орієнтованим виробництвам, так і попиту на інвестиційну продукцію — машинобудування (ВПК) та будівельні матеріали. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності.

«Водночас після чергових атак на енергосистему України та значних пошкоджень і руйнувань ТЕС та ГЕС тимчасово втрачено частину генераційних об’єктів. Проблеми з електрогенерацією можуть мати потенційно негативний вплив на роботу промисловості, особливо найбільших споживачів електроенергії, яким через технологічні особливості виробничих процесів майже неможливо переорієнтуватися на альтернативні джерела постачання електроенергії», — пояснили у міністерстві.