Втрати України від блокування постачання зерна до ЄС сягнуть $200 млн

Національний банк України (НБУ) зменшив прогноз експорту української агропродукції у другому кварталі цього року на $200 млн через дії Польщі, Угорщини та інших країн, які заборонили імпорт українського зерна та низки інших сільгосппродуктів.

Про це на брифінгу заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

«Ми врахували цей фактор, і вже на другий квартал зменшили експорт нашої агропродукції приблизно на $200 млн. Звичайно, втрати експорту до країн-сусідів, які запровадили відповідні обмеження, будуть більшими, але ми також враховували можливості переорієнтації на інші країни, зокрема і за рахунок використання зернового коридору», — сказав заступник голови НБУ.

Водночас він зауважив, що у прогнозі на третій-четвертий квартали цього року Нацбанк додаткових втрат не закладав, передбачаючи розвиток за січневим базовим сценарієм, у якому закладено нормальну роботу зернового коридору протягом усього часу.

Голова НБУ Андрій Пишний також зазначив, що правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних.

«У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а в наступні роки — повернеться до однознакового рівня. З огляду на швидке відновлення енергетичної системи, а також м’яку фіскальну політику, прогноз економічного зростання у 2023 році поліпшено з 0,3 до 2,0%», — додав він.