Вся українська HoReCa купує фальсифікований кисломолочний сир

Частка фальсифікату та тіньового ринку в молочній галузі торік сягнула 20%, однак показники можуть бути ще вищими. У грошовому еквіваленті — це близько $700 млн.

Такі дані Спілки молочних підприємств України наводить «БізнесЦензор».

Найчастіше фальсифіковану молочну продукцію реалізують на ринках. Крім того, великим ринком збуту для фальсифікату є заклади HoReCa.

«Єдиний критерій для таких закладів — низька ціна на продукти. Вся HoReCa, наприклад, купує 100% фальсифікований кисломолочний сир. Одиниці використовують натуральний», — зазначає голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

Він підкреслює, що споживачі повинні розуміти, що низька ціна не означає високу якість.

«Мають бути сумніви — чому низька ціна, якщо у магазинах коштує дорожче. Необхідно, щоб вони дивилися на маркування та виробника», — додає Вадим Чагаровський.

Також він переконаний, що держава має всі доступні інструменти для боротьби з тіньовим ринком.

«Як правило, підприємства, які працюють на тіньовому ринку, не показують у звітах сировину, яку купують за готівку. Але ж на виробництво такої продукції також використовується електроенергія, вода та газ. За показниками лічильників можна вирахувати, чи виготовляє підприємство продукції більше, ніж декларує», — пояснює Чагаровський.

Він вважає, що за наявності політичної волі з усім можна було б розібратися за пів року.

«Але її немає, йде лише кришування», — говорить голова Спілки молочних підприємств України.