Виторг впав на 40%: як відключення світла впливають на ресторанний бізнес

Український ресторанний бізнес помітно скоротив виторг у жовтні через масовані обстріли та проблеми з електропостачанням. Наприкінці місяця (з 17 до 23 числа) середній показник по країні впав на 19% порівняно з початком жовтня, у деяких закладах виторг впав на 40%. Про це свідчить дослідження компанії з автоматизації закладів Poster.

Лише у Києві виторг кафе та ресторанів зменшився за півмісяця в середньому на 23%. В перший день обстрілів, 10 жовтня, показник у столиці впав на 27%.

Водночас на початку листопада ситуація дещо покращилася, середній виторг по країні зріс на 7% порівняно з початком жовтня. В регіонах ситуація є такою:

  • у Дніпрі показник зріс на 5%;
  • Київ – на 6% за місяць;
  • Львів – на 15%;
  • Одеса – на 30%.

У виграші залишаються заклади, які купують та встановлюють генератори, переважно кав’ярні. Однак доходи все одно скорочуються через меншу кількість клієнтів.

Крім того, генератори підходять не всім закладам. У ресторанах, де ключовим продуктом є піца, дуже складно перейти на альтернативні джерела живлення, оскільки тільки піч для піци споживає близько 16 кВт.

“Зазвичай сезонне падіння в нашій мережі становить 10-15%, але зараз ми спостерігаємо значне падіння реалізації. На початку листопада порівняно з початком жовтня виторг знизився на 40%. Найгірша динаміка – в столиці. Більшість київських закладів перебувають у ТРЦ, а вони особливо чутливі до повітряних тривог та відключень електроенергії“, – кажуть у мережі 1708 pizza di Napoli.

Ресторанний бізнес у Львові та Дніпрі менше постраждав через віялові відключення – багато закладів вони наразі не зачепили.