Виробництво соняшникової олії цьогоріч перевищить довоєнні показники

Виробництво олійних культур в Україні у 2023/24 МР збільшиться приблизно на 3,5 млн т проти минулого сезону.

Як говориться у повідомленні асоціації «Укроліяпром», урожай соняшнику зріс на 1,4 млн т, соєвих бобів — на 1,4 млн т, насіння ріпаку — на 0,8 млн т.

«Однією з особливостей поточного маркетингового року є значне нарощування внутрішньої переробки насіння ріпаку та, відповідно, збільшення виробництва та експорту олії ріпакової та шроту. Внутрішня переробка насіння ріпаку може досягти рекордної позначки — 1 млн т. У липні-листопаді поточного маркетингового року вже перероблено понад 0,8 млн т. Виробництво олії ріпакової очікується на рівні 0,42 млн т, експорт — 0,4 млн т», — прогнозують фахівці.

Також, за даними асоціації, поточного сезону прогнозується збільшення переробки насіння соняшнику до 13,5 млн т (понад 90% від ресурсів соняшнику) та збільшення виробництва соняшникової олії до 6 млн т, що на понад 3% перевищить показник довоєнного 2020/21 МР.

Зокрема, у 2023 році, за прогнозами «Укроліяпром», очікується збільшення виробництва соняшникової олії до 5,8 млн т, що перевищить її виробництво в довоєнному 2021 році на 11,5%, та її експорту — до 5,5-5,6 млн т (або на 10%).

«Дані прогнози є реалістичними, але тільки за умови максимальної переробки насіння олійних культур, зокрема насіння соняшнику, на вітчизняних потужностях, а також недопущення будь-яких обмежень експорту продукції з високою доданою вартістю, а саме олії та шротів. Найбільше це стосується олії соняшникової та шроту», — підкреслили в асоціації.