Виробництво молока в Україні скорочується

Україна скорочує обсяги виробництва молока через низку причин.

Про це розповів аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, пише Milkua.info.

За попередніми даними Держстату, в січні-квітні 2023-го господарства всіх категорій виробили близько 2,145 млн т молока-сировини, що на 4,93% менше порівняно з минулорічним періодом. У квітні обсяг надоїв становив 646,1 тис. т, що на 2,37% менше квітня 2022 року.

«Попри те, що в Україні триває сезон «великого молока», виробникам невигідно збільшувати обсяги надоїв через зниження закупівельних цін на сировину. На ціни тисне низький попит на молочну продукцію на внутрішньому і зовнішніх ринках. Близько 9 млн українців залишили країну внаслідок війни. Купівельна спроможність значної кількості громадян скоротилася через зменшення доходів, втрати роботи і погіршення якості життя», — пояснив експерт.

Крім того, українська молочка вже не користується попитом на ринку ЄС, який перенасичений біржовими товарами місцевих виробників. На традиційних ринках збуту, таких як Молдова, країни Південного Кавказу і Середньої Азії, споживачі купують менше молочної продукції в умовах споживчої інфляції. На складах в Україні накопичуються запаси сухого збираного молока і молочної сироватки, які проблематично реалізувати.

На скорочення надоїв також вплинуло зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Згідно Держстату, станом на 1 травня 2023 року в присадибному і промисловому секторі утримується 2,55 млн голів ВРХ, зокрема 1,355 млн корів. Порівняно з аналогічною датою минулого року поголів’я ВРХ скоротилося на 215,8 тис. голів (-8,5%), а кількість корів — на 104,8 тис. голів (-7,73%).