Виробники переповнили ринок яблуком, ціна падає

Цього тижня відпускні ціни на яблуко на внутрішньому ринку почали стрімко знижуватися.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Відмічається, що українські садівники готові відвантажувати яблука по 6-12 грн/кг ($0,23-0,34/кг), що в середньому на 19% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Основною причиною здешевлення в даному сегменті стало значне збільшення яблука на ринку. Так, більшість садівників прагнуть якнайшвидше розпродати ці фрукти, щоб не витрачатися на зберігання, яке в поточному сезоні обіцяє бути рекордно дорогим.

Оптові компанії та роздрібні мережі України також відзначають послаблення попиту на яблуко, особливо в останні два тижні. Учасники ринку пояснюють зниження активності покупців великим напливом продукції низької якості, яку садівники прагнуть збути насамперед і згодні поступатися ціною на такі фрукти.

На сьогодні ціни на яблуко в Україні в середньому на 41% вищі за торішні, що обумовлено зниженням виробництва не лише в Україні, а й у країнах ЄС загалом. Як відзначають самі садівники, вони сподіваються на активізацію попиту в даному сегменті у другій половині сезону, коли пропозиція якісного яблука знизиться до мінімуму.