Виробники лохини прогнозують новий рекорд експорту

Садівники України продовжують розширювати свій бізнес попри проблеми, пов’язані з повномасштабним вторненням та атаками на інфраструктуру країни.

Про це повідомляють експерти EastFruit із посиланням на інформацію кількох великих компаній, які вирощують лохину в Україні.

«Майже всі вони готуються у новому сезоні збільшити експортні відвантаження свіжої лохини, якщо, звісно, ​​погода не скоригує плани з виробництва ягоди. Щобільше, частина опитаних учасників ринку 2022 року продовжувала розширювати площі під лохиною. Одним із аргументів для розширення плантацій стала можливість купівлі саджанців за дуже доступними цінами у 2022 році. Але головний аргумент, звісно, — беззаперечна віра місцевих садівників у перемогу України над агресором», — зазначають експерти.

Виробники пояснюють збільшення експорту лохини у 2023 році двома основними причинами. Насамперед це вступ багатьох плантацій лохини в період повного плодоношення, що природним чином призведе до зростання валового збору ягоди. Друга причина — зниження купівельної спроможності в Україні та зменшення кількості споживачів, оскільки частина жителів країни була змушена тимчасово залишити свої будинки через російську агресію.

Уточнюється, що у 2022 році Україна вже оновила рекорд експорту лохини, поставивши на зовнішні ринки понад 2,5 тис. т свіжої ягоди. На думку учасників ринку, якщо не буде екстремальних погодних умов навесні 2023 року, то експорт української лохини цього року може вперше перевищити 3 тис. т.