Війна прискорила перехід України від сировинної до продовольчої економіки

Україна поступово переходить від сировинної моделі економіки до продовольчої.

Про це в ефірі національного марафону розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Мінагрополітики.

«Форс-мажорний фактор війни прискорив нашу трансформацію. Дивлячись на результати роботи аграрного сектору за 7 місяців війни, ми бачимо, що вже точка неповернення в сировинну модель пройдена. Що це підтверджує? Перш за все, всі зрозуміли — аграрні виробники, фермери, що концентруються на одній чи двох зернових олійних культурах, є дуже ризикованими. І має бути однозначно диференціація», — зазначив він.

Так, за його словами, зростає експорт молочної продукції. За результатами серпня — рекордний показник за останні два роки. Подібне зростання очікується і надалі.

Крім того, збільшується поголів’я промислового свинарства, птахівництва, додав Тарас Висоцький. Це пояснюється насамперед здешевленням кормів, і тренд на розвиток тваринництва продовжуватиметься й надалі.

Також інвестиції спрямовуються в біоенергетику, підкреслив перший заступник міністра.

«Нещодавно відбулися аукціони з приватизації спиртзаводів. Кінцева запропонована ціна на аукціонах стала в 3-4 рази більша від стартової А спиртзавод — це перш за все біоетанол, біопаливо. У секторі зрозуміли, що набагато вигідніше виготовляти альтернативні джерела енергії — біоетанол, біогаз, біометан, ніж просто продавати сировину і потім купувати природний газ за космічними цінами на сушіння кукурудзи», — наголосив він.

Ще один напрям, за його словами, — це більш глибока переробка зернових культур: виробництво борошна, готових макаронних виробів, амінокислот тощо. Такі проєкти також уже започатковані, але результат слід очікувати за 2-3 роки.