В Україні закладуть понад 100 га насаджень обліпихи

Декілька проєктів на 25 га уже затверджені та проходять експертизу в Мінагрополітики на право участі у грантових програмах. Якщо буде схвалено, то садівнича галузь збільшиться ще на понад 100 га нових насаджень.

Про це AgroPortal.ua розповів голова асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць.

«Зараз ми в межах асоціації, особливо програми «Обліпиха», беремо участь у грантових програмах, де держава частково покриває витрати, і цим самим допомагаємо нашим господарствам. Стояло питання з посадковим матеріалом, але і його вирішили. Наше садівниче господарство «Фруктовий сад АТ» укладає договір з Інститутом садівництва на розмноження їхніх сортів. Тобто офіційно на наступний рік ми вже будемо мати саджанці сучасних сортів української селекції», — зазначив Олександр Матвієць.

За його словами, обліпихові сади вже є у Львівській, Одеській областях, на Чернігівщині планується розширення, на Хмельниччині ще все в проєкті.

Сьогодні асоціація «Укрсадпром» перебуває у пошуку різних шляхів задля розширення асортименту для подальшого підвищення рентабельності галузі. А це й нові робочі місця, податки до місцевих бюджетів, розвиток громад і нашої держави.

Як зазначають у асоціації, програма «Обліпиха» є безстроковою. Все залежить від того, як буде організований експорт даної продукції. Вирощування обліпихи розвивається у різних регіонах України, а не концентрується в одному місці, й у цьому є свій плюс.