В Україні заборонять автобуси на бензині та дизпаливі: Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2956-IX (законопроект №8172) щодо деяких питань використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

Документ вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо подолання паливної залежності та розвитку зарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів.

Серед іншого, законопроект передбачає, що до перевезень пасажирів на автобусних маршрутах у містах районного та обласного значення з 1 січня 2036-го допускаються виключно електробуси або автобуси, оснащені двигунами внутрішнього згоряння з ГБО та водневими осередками.

Перехід передбачили у кілька етапів. У містах із населенням від 250 тис. осіб з 1 січня 2028 року заборонено закуповувати понад 50% автобусів із двигунами внутрішнього згоряння (крім автобусів із іскровим запаленням, що працюють виключно на стиснутому, зрідженому природному газі чи водні). А з 1 січня 2030 року дозволять закуповувати лише електробуси у всіх населених пунктах.

Органи місцевого самоврядування можуть ухвалити рішення про зміну термінів, але не більше ніж на два роки.

Документ також передбачає:

  • забезпечення розвитку електромобілів та інфраструктури станцій зарядки;
  • у технічних умовах житлової забудови забезпечити не менше 50% місць для стоянки та зберігання електротранспорту;
  • спрощення процедури приєднання зарядних станцій до електричних мереж;
  • надати право об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку облаштовувати на прибудинковій території місць для стоянки та зберігання транспортних засобів, обладнаних зарядними станціями тощо.