В Україні відкрили Кліматичний Офіс: чим він займатиметься

В Україні відкрили Кліматичний Офіс, який сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни.

Про це говориться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.

Кліматичний Офіс:

  • підтримуватиме уряд України у реалізації кліматичної політики;
  • допомагатиме регіонам та бізнесу в реалізації проєктів із декарбонізації та адаптації;
  • стане інструментом залучення зелених фінансів (кліматичних) на післявоєнне відновлення України;
  • буде одним із ключових стейкхолдерів, який сприятиме налагодженню співпраці України за статтею 6 Паризької угоди та долученню до міжнародного вуглецевого ринку;
  • сприятиме розбудові системи торгівлі викидами в Україні.

«Сьогодні проводиться титанічна робота, щоб наша країна стала членом Європейського Союзу та знаходилася в межах кордонів СВАМ. Вже наступного року плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. Ми дамо можливість виробникам спробувати здійснити операції на ринку СТВ та зрозуміти, як цей ринок працює», — наголосив Руслан Стрілець.

За словами міністра, у 2025 році мають бути введені карбонові сертифікати. Це дозволить Україні та її виробникам реалізувати надлишкові обсяги СО2, що не були емітовані.

«У 2026 році система торгівлі викидами запрацює в Україні повноцінно. Наразі нам потрібно провести верифікацію всіх наявних даних і показати світу наш потенціал щодо вільних квот. Ми готові ділитися вільними викидами і робити наш внесок у світовий кліматичний трек. Нашій країні важлива підтримка партнерів, і ми дійсно її відчуваємо від самого початку нашої боротьби за справедливість та мир», — наголосив Руслан Стрілець.