В Україні почали діяти нові умови реструктуризації кредитних боргів

Починаючи з 1 вересня, фізичним особам, що є позичальниками банків, які перебувають у процесі ліквідації, надається можливість провести реструктуризацію своїх боргів.

“У зв’язку з дією в Україні воєнного стану, … виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів вирішила встановити для фізичних осіб, які є позичальниками банків, процедура ліквідації яких здійснюється ФГФВО, … умови погашення кредитної заборгованості”, – йдеться в рішенні Фонду.

Відповідно до рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів, яке набирає чинності з 1 вересня, умови реструктуризації боргів встановлені наступні:

  • розмір процентної ставки за кредитним договором складатиме 0,001% річних4
  • розмір комісій, передбачених кредитними договорами, встановлюється на рівні 1 копійка та застосовуються з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулось приєднання до умов реструктуризації.

Погашення заборгованості за кредитним договором здійснюватиметься щомісячно, починаючи з місяця приєднання до умов реструктуризації, у розмірі та згідно з графіком, визначеними умовами кредитного договору, але не менше ніж:

  • 10 тис. грн для кредитів, забезпечених іпотекою;
  • 5 тис. грн для кредитів, отриманих з використанням платіжної картки, заборгованість за якими на дату приєднання до умов реструктуризації становитиме понад 100 тис. грн;
  • 1 тис. грн – для інших кредитів.

Заборгованістю за кредитним договором вважатиметься сума залишку основної суми боргу, нарахованих процентів та комісій за ним, що не сплачені відповідно до умов кредитного договору.

У разі порушення умов реструктуризації, розмір процентної ставки та комісій за кредитним договором фізичної особи – позичальника застосовуватиметься відповідно до умов кредитного договору, які діяли до початку реструктуризації.

Строк дії умов погашення заборгованості, затверджених указаним рішенням, визначено з 1 вересня 2023 року по 31 серпня 2024 року.

Згідно з кредитним договором, заборгованість розглядається як сума залишкового боргу, нарахованих відсотків та комісій, які не були вчасно сплачені відповідно до умов угоди.