В одних регіонах пропозиції зростають, в інших – падають: де вигідніше купити вторинне житло

На вторинному ринку нерухомості України спостерігаються різнобічні тенденції – як спад, так і зростання нових пропозицій щодо продажу житла. Про це пише аналітичний центр Dom.ria.

При порівнянні зимового та осіннього періодів, наприклад, у Київській області нові пропозиції зросли на 46,5%, а у Києві – на 12%. Водночас у Кіровоградській області вони впали на 79,7%.

В одних регионах предложения растут, в других – падают: где выгоднее купить вторичное жилье - фото 1

Порівнюючи зиму 2023 та 2022 років, у більшості регіонів фіксується спад нових пропозицій. Найбільше у Херсонській, Харківській та Миколаївській областях – 99,3%, 78,8% та 76,2% відповідно.

В одних регионах предложения растут, в других – падают: где выгоднее купить вторичное жилье - фото 2

У Києві на сьогодні найвищі середні ціни на однокімнатну квартиру – $80 285. Проте, якщо порівнювати лютий нинішнього та минулого років, спад становив 22,5%.

В одних регионах предложения растут, в других – падают: где выгоднее купить вторичное жилье - фото 3

Найбільше зниження вартості вторинного житла порівняно з минулим роком відбулося у Харківській області – 24%, а найбільше зростання – на Закарпатті (43%).

Аналітики вважають, що, на відміну від первинного ринку, який почав стрімко відновлюватися, вторинний ринок демонструє деяке падіння пропозицій як у порівнянні з восени, так і в порівнянні з минулою зимою.